Hodnotenie najvyššej dôveryhodnosti Hodnotenie najvyššej dôveryhodnosti
Pomáhame už od r. 2004
Špecialisti na Bavorsko
Overení klienti
Možnosť Skype pohovoru Možnosť Skype pohovoru Novinka

ČASTÉ OTÁZKY

1. Aké jazykové znalosti má mať opatrovateľka zaujímajúca sa o prácu v SunSet MSH?
Aké jazykové znalosti má mať opatrovateľka zaujímajúca sa o prácu v SunSet MSH?

Každá opatrovateľka by mala mať minimálne komunikatívnu znalosť nemeckého jazyka

Spoločnosť SunSet MSH zamestnáva opatrovateľky a opatrovateľov, ktorí majú minimálne komunikatívnu znalosť nemeckého jazyka. Niektorí klienti akceptujú opatrovateľky s mierne pokročilou znalosťou nemeckého jazyka. Týchto klientov je ale menej a preto doba čakania na pracovnú ponuku môže byť dlhšia. Základná znalosť nemeckého jazyka je pre našich klientov bohužiaľ nepostačujúca. Takýmto uchádzačom odporúčame doučiť sa nemecký jazyk. Ak budete mať pocit, že sa Vaša nemčina zlepšila, radi Vás kedykoľvek preskúšame.

2. Je nevyhnutný kurz opatrovania ?
Je nevyhnutný kurz opatrovania ?

Nie, opatrovateľký kurz pre prácu opatrovateľky v SunSet MSH nie je podmienkou

Absolvovanie opatrovateľského kurzu u nás nie je podmienkou. Prácu Vám nájdeme aj bez osvedčenia o opatrovateľskom kurze, ak už máte opatrovateľské skúsenosti a viete ich vydokladovať referenciou od Vašej prechádzajúcej rodiny. Ak ste ale absolovali opatrovateľský kurz, nezabudnite nám zaslať Vaše osvedčenie. Toto osvedčenie a takisto referencie z prechádzajúcich rodín sú pre Vás veľkou výhodou oproti iným uchádzačom a urýchlia proces hľadania vhodnej rodiny.

 

3. Je to legálna práca ?
Je to legálna práca ?

Áno, samozrejme. Práca v SunSet MSH je plne legálna

Všetky naše opatrovateľky sú riadne zamestnané v spoločnosti SunSet MSH a vysielané na prácu do Nemecka v zmysle platnej európskej legislatívy. Dokladom o legálnosti pracovného pobytu našich opatrovateliek je európsky formulár A1 (E101). Tento formulár vydáva Sociálna poisťovňa na žiadosť zamestnávateľa. Viac informácií o formulári A1 nájdete priamo na stránke Sociálnej poisťovne.  

4. Aká je forma zamestnania v SunSet MSH?
Aká je forma zamestnania v SunSet MSH?

Uzatvorenie pracovného pomeru

Ako Váš zamestnávateľ platíme za Vás zdravotné poistenie aj všetky zákonné odvody do Sociálnej poisťovne a zdravotnej poisťovne a samozrejme odvádzame za Vás dane.

5. Ale SunSet MSH je slovenská firma. Budem poistená aj v Nemecku ?
Ale SunSet MSH je slovenská firma. Budem poistená aj v Nemecku ?

Áno, samozrejme

Od SunSet MSH dostanete európsku kartu zdravotného poistenia, na základe ktorej budete ošetrená v každej krajine EU.

6. A ako je to v prípade poistenia a dôchodku?
A ako je to v prípade poistenia a dôchodku?

Odvádzame za Vás všetky zákonné poistenia

Pri práci na pracovný pomer za Vás odvádza všetky zákonné poistenia vrátane dochodkového poistenia spoločnosť SunSet MSH. Čas odpracovaný pre spoločnosť SunSet MSH sa Vám započítava do dôchodku. Pri ukončení pracovného pomeru automaticky od nás dostanete zápočtový list, ktorý potvrdzuje dĺžku trvania pracovného pomeru.

7. Vyberá SunSet MSH poplatky za sprostredkovanie práce?
Vyberá SunSet MSH poplatky za sprostredkovanie práce?

Nie, nevyberáme žiadne sprostredkovateľské poplatky

Jediným Vaším výdavkom je jednorázový, nenávratný administratívny poplatok 40 €, ktorý slúži na pokrytie nákladov súvisiacich s registračným procesom. Tento poplatok Vám bude zúčtovaný z prvej výplaty.

8. Aká je u Vás odmena opatrovateľky za odpracovaný turnus?
Aká je u Vás odmena opatrovateľky za odpracovaný turnus?

Výška odmeny závisí od Vašich opatrovateľských skúseností a jazykových znalostí a samozrejme od náročnosti pracovnej pozície a zdravotného stavu opatrovanej osoby

Všeobecne sa výška platu uvádza v brutto sume. Aby sme sa vyhli nedorozumeniam vždy pri nástupe uvádzame orientačnú výšku Vášho mesačného príjmu netto t.j. v „čistom“.

Výška čistého platu opatrovateľky za odpracovaný trojmesačný turnus s veľmi dobrou znalosťou nemeckého jazyka sa podľa stavu pacienta pohybuje od 3450 – 3900 €.

Výška čistého platu opatrovateľky za odpracovaný trojmesačný turnus s dobrou znalosťou nemeckého jazyka sa podľa stavu pacienta pohybuje od 3000 – 3600 €.

Ak je úroveň Vašej nemčiny mierne pokročilá, výška Vášho čistého zárobku za trojmesačný turnus bude približne 2550 - 3000 €. Zdravotné sestry majú osobitné sadzby vzhľadom na ich vyššiu kvalifikáciu.

NAŠA RADA: Ak si budete porovnávať naše pracovné ponuky s ponukami u iných zamestnávateľov, vždy sa pýtajte na výšku čistého zárobku, aby ste pri Vašej výplate nebola sklamaná. Mnoho agentúr uvádza Výšku mesačnej odmeny v brutto sadzbách, ktoré sú na prvý pohľad vyššie ale po prepočte zistíte, že výška čistého zárobku je oveľa nižšia. Preto ak porovnávate, porovnávajte porovnávateľné a nezabúdajte, že u nás neplatíte žiadne sprostredkovateľské poplatky.

9. Od koho a kedy dostanem výplatu?

Odmenu Vám vyplácame my 20-teho nasledujúci kalendárny mesiac

Podpisom pracovnej zmluvy sa stávate našim zamestnancom a preto výplatu dostávate vyplácanú od Vášho zamestnávateľa, teda od spoločnosti SunSet MSH. Výplatný termín spoločnosti SunSet MSH je 20-teho nasledujúci kalendárny mesiac a je jednotný pre všetkých zamestnancov. Pre ľahšie pochopenie uvádzame príklad: keď vycestujete do Nemecka 1.8. a budete pracovať do 20.9.,  Vaša výplata za august t.j obdobie 1.8.-31.8. Vám bude pripísaná na účet najneskôr 20.9. a Vaša výplata za september t.j. za obdobie 1.9. -20.9. Vám bude pripísaná na účet 20.10.

10. Kto prepláca cestovné náklady?

Cestovné náklady Vám preplácame my

Cestovné náklady Vám prepláca Váš zamestnávateľ t.j. spoločnosť SunSet MSH buď vo forme bonusu na cestovný lístok alebo formou zakúpenia cestovného lístka spoločnosťou SunSet MSH. Forma preplácania cestovných nákladov závisí od dĺžky turnusu a od počtu odpracovaných mesiacov.

11. Aké dlhé sú turnusy vo Vašej agentúre?

Štandardná dĺžka pracovného pobytu sú 2 - 3 mesiace

Takéto turnusy požaduje väčšina našich klientov. Ak ste pripravená zotrvať v zahraničí 2 - 3 mesiace, máte možnosť výberu z viacerých pracovných ponúk. Ak ale z akýchkoľvek dôvodov nemôžete vycestovať na také dlhé obdobie, SunSet MSH má riešenie aj pre Vás. Máme klientov, kde je možnosť pracovať aj na kratšie turnusy v trvaní 4 - 6 týždňov. Tu ale treba rátať s tým, že takýchto pracovných ponúk je menej.

12. Čo mám urobiť, aby som sa zamestanala v SunSet MSH?

Zaregistrujte sa u nás bezplatne a nezáväzne 

Po registrácií na našej internetovej stránke Vás bude kontaktovať pracovníčka náborového oddelenia. Po preverení Vašich jazykových znalostí si s Vami dohodne termín osobného prípadne skype pohovoru. Po úspešnom absolvovaní pohovoru Vám následne náborová pracovníčka predstaví voľné pracovné pozície, ktoré zodpovedajú Vašim jazykovým znalostiam, opatrovateľským schopnostiam a Vašim požiadavkám.